За сада троје Паланчана иде на ЕП за сениоре

На националном изборном кајакашком такмичењу на „Тиквари“

371

Од 22. до 24. јула је на бачкопаланачкој „Тиквари“ одржано национално изборно такмичење у кајаку за Европско сениорско првенство у Минхену, Светско првенство у Сегедину за јуниоре и млађе сениоре и регату Олимпијске наде у Братислави.

У трци сениорских четвераца на пола километра, између осталих резултата, је мешана посада „Таркета“ и „Зорке“ у саставу Стефан Векић – Михаило Суботић – Марко Драгосављевић – Страхиња Стефановић у фото финишу друга прошла кроз циљ. Код јуниора је двосед „Таркета“ и „Зорке“ на једном километру Вељко Вјештица –Лука Мањенчић био најбржи, а у трци јуниорских једноседа на пола километра је прво место освојио Страхиња Драгосављевић, док је Вељко Вјештица био трећи. Страхиња Драгосављевић и Вељко Вјештица су наступили и у јуниорском двоседу на 500 метара где су заузели друго место, а микс посада „Таркета“ на истој деоници Дина Бацељ – Страхиња Драгосављевић је била првопласирана, док је посада Дуња Станојев – Лука Јаковљевић заузела друго место. У А финалу трке једноседа на једном километру за 2006/07 годиште је прво место освојио Вељко Вјештица, док је други у Б финалу на истој деоници био Сергеј Бајлов. У једноседу на 500 метара за 2006/07 годиште је најбржи поново био Вјештица, а трећи Страхиња Драгосављевић. На најкраћој
деоници од 200 метара за 2006/07 годиште је прво место освојио Страхиња Драгосављевић. Код девојака за 2005. годиште је Дина Бацељ била најбржа у
једноседу на пола километра, док је на 200 метара за исто годиште тријумфовала Андреа Парошки.

– Миленко Зорић је изборио учешће на Европском првенству у Минхену и веслаће у посади четверца на 500 метара, а још раније су место у репрезентацији обезбедили Страхиња Стефановић и Стефан Векић који ће се такмичити у двоседу на пола километра. Још није познато да ли ће на европској смотри кајака у Минхену учествовати и Марко Драгосављевић у једноседу или двоседу на 200 метара, рекао је један од тренера у „Таркету“, Симо Болтић. Он је додао да ће у саставу репрезентације Србије на Светском првенству за јуниоре и млађе сениоре у Сегедину веслати пет кајакаша из Бачке Паланке, док ће их на регати Олимпијске наде у Братислави бити седам.