Hercegovac dobio derbi protiv Železničara iz Inđije

175

GAJDOBRA: U nedelju (24.01.) košarkaši Hercegovca ostvarili su novu prvenstvenu pobedu u derbi meču protiv ekipe Železničara iz Inđije. Ova utakmica ponela je epitet derbija.

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena igra. Nakon 20 minuta igre domaći Hercegovac odlazi na odmor sa prednošću od dva poena (33:31). U drugom poluvremenu domaćini su zaigrali sa više energije, lagano povećavajući prednost, da bi do kraja mirno priveli meč kraju.

Hercegovac nije blistao u ovoj utakmici, igrače nije služio šut, ali uprkos tome zabeležili su veoma bitnu pobedu.

Za Hercegovac su nastupili: Stojanović, Stojačić Strahinja 8, Dangubić, Teofanović 10, Pešić 2, Turanjanin 13, Radovanović 17, Desnica, Pilipović 6, Branković 8, Simić 6, Šinik.

Košarkašima Hercegovca slede četiri vezana gostovanja, od kojih je prvo naredno, novi derbi, protiv ekipe Stare Pazove. Utakmica je na programu u nedelju (31.01.) od 20 časova.

Pogledaj: Stonoteniseri Tikvare doživeli prvi prvenstveni poraz, stonoteniserke maksimalne