Hercegovac posle drame pobedio u Aleksincu

340

ALEKSINAC: Košarkaši Hercegovca iz Gajdobre gostovali su u Aleksincu u subotu (04.12.) ekipi KK Napredak metalka Majur, koju su u triler završnici savladali 95:97.

KK Napredak Metalka Majur – KK Hercegovac 95:97

(29:20, 23:18, 16:21, 18:27, produž. 9:11)

Bila je ovo vrlo napeta utakmica u okviru 10. kola Druge lige Srbije (grupa A). Domaćin je mnogo bolje otvorio utakmicu i konstantno uvećavao svoju prednost. Na poluvremenu su domaćini bili na +14 (52:38). Trener Kisić je na pauzi vratio veru u pobedu ekipi Hercegovca. Kao da je neka druga ekipa izašla na teren u drugom poluvremenu. Hercegovac je dobrom odbranom i efikasnijim napadom uspeo da do kraja regularnog dela dođe do izjednačenja (86:86). Pristupilo se produžecima u kojima je Hercegovac imao više snage i koncentracije i tako zabeležio veoma važnu pobedu (95:97). U redovima Hercegovca istakao se Janjić koji je ubacio 31 poen.

Kompletnu utakmicu možete pogledati OVDE.

Nakon dva vezana poraza ova pobeda je veoma važna za samopouzdanje ekipe iz Gajdobre koja je sa 8 pobeda i dva poreza zadržala vodeću poziciju na tabeli.

Pogledajte tabelu nakon 10. kola:

KK Napredak Metalka Majur: Đokić 13, Raičević 28, Šerbek 15, Matović 22, Vuksanović 6, Rakić, Eror, Miladinović 5, Milićević, Mitić, Vasić 6, Jevtić. Trener: Bogovac.

KK Hercegovac: Šrajer 9, Janjić 31, Miljanić 2, Radovanović 23, Đumić 11, Desnica 2, Dangubić, Teofanović 3, Miljanić 2, Ivelja 14. Trener: Kisić.

Hercegovac će utakmicu 11. kola odigrati u Gajdobri, u subotu (11.12.), u kojoj će  ugostiti novosadski Star, koji je trenutno poslednji na tabeli Druge lige Srbije (grupa A).