Насловна Спорт Кошарка Srpske košarkašice u polufinalu Olimpijskih igara

Srpske košarkašice u polufinalu Olimpijskih igara

Bravo za košarkašice

208

TOKIO: Ženska košarkaška reprezentacija Srbije je u polufinalu Olimpijskih igara. Srpkinje su u teškom i neizvesnom meču četvrtfinala savladale Kinu rezultatom 77:70.

Vodila je Srbija od početka prve četvrtine, ali nije uspevala da se rezultatski odlepi nijednog trenutka. Prednost srpskih košarkašica nije prelazila četiri poena u ovom periodu tokom koga su Kineskinje u nekoliko navrata uspevale da dođu do izjednačenja.

Nešto jače ušle su izabranice Marine Maljković u drugu četvrtinu i to im je donelo nešto osetniju prednost koja je išla i do sedam poena u dva navrata, ali Kineskinje se nisu predavale. Napravile su seriju od 8:0 i uspele i da povedu sa poenom razlike, ali je na kraju potpuno rezultatski izjednačena četvrtina značila da Srbija nosi dva poena prednosti na poluvreme.

Usledio je novi pritisak Srpkinja na početku treće deonice, ponovo se blago povećala prednost, ali su nakon toga usledile dve serije Kineskinja od po četiri poena i meč se preokrenuo u njihovu korist. Kina je do kraja treće četvrtine uspela da dođe čak do prednosti od devet poena nakon što je ovih deset minuta u svoju korist rešila rezultatom 25:14.

Nisu klonule srpske košarkašice. U odlučujućih deset minuta ušle su serijom 11:0 i ponovo su imale prednost, ali minimalnu.

U poslednja tri minuta meča gledali smo rezultatsku klackalicu, ali Vasić i Bruks su bile precizne kada je bilo najvažnije pa je na minut i po do kraja Srbija bila na +4. Odlična je bila i Krajišnik u ovim odlučujućim poslednjim minutima sa dva skoka na obe strane terena.

Odlično su kontrolisale meč reprezentativke Srbije, bile su smirene, dozvoljavale su rivalkama da one budu te koje će praviti faulove i to se maksimalno isplatilo.

Jelena Bruks je bila najefikasnija u redovima Srbije sa 18 poena, a Sonja Vasić najbolja kada je bilo najpotrebnije sa 16 poena i deset skokova. Ana dabović dodala je 13 poena, a Dragana Stanković osam.

U selekciji Kine najefikasnija je bila Ting Šao sa 17 poena, a pratile su je Ću Han sa 15 i Jueru Li sa 12.

Rival u borbi za finale Srpkinjama će biti bolje iz duela u kome snage odmeravaju Sjedinjene Američke Države i Australija.