Odličan start Bačkopalančana na Evropskom prvenstvu u Plovdivu

2387

PLOVDIV: Danas (14.07) je u Plovdivu počelo Evropsko prvenstvu u kajakaškom sprintu. Uspešan dan reprezentcije Srbije prvog dana takmičenja upotpunili su i reprezentativci iz Bačke Palanke.

Stefan Vekić (član KKK Tarkett) je nastupio u četvorosedu (K4-500) zajedno sa Nebojšom Grujićem, Markom Novakovićem i Vladimirom Torubarovim. U kvalifikacijama su zauzeli treće mesto u vremenu 01:19.876 i izborili plasman u polufinale. U prvoj polufinalnoj trci su opet zauzeli treće mesto u vremenu 01:23.828 i ovim rezultatom se plasirali u finale koje je na programu sutra (15.07) od 11h i 12 min. po vremenu u Bugarskoj (kod nas je to 10h i 12 min).

Olimpijski vicešampion Milenko Zorić (član KK „Zorka color“) je u dvosedu sa Markom Tomićevićem u disciplini K2-1000 uspeo bez većih problema da se dogomne finala. Njih dvojica su relaciju od 1000m izveslali za 03:10.608 i zauzeli ubedljivo prvo mesto u svojoj trci. Kao prvoplasirani su se direktno plasirali u finale. Svoju finalnu trku u stazi broj 4 će veslati sutra (15.07) od 11 h i 41 min. po vremenu u Bugarskoj (kod nas je to 10h i 41 minut).

Simo Boltić je trebao nastupiti u četvorosedu K4-1000 (Simo Boltić, Ervin Holpert, Dejan Pajić, Dragan Hančovski). S obzirom na to da se za ovu disciplinu nije prijavilo dovoljno posada, četverac reprezentacije Srbije se plasirao direktno u finale. Finale je na programu u nedelju (16.07) od 10 h i 39 min. po vremenu u Bugarskoj (kod nas je to 09h i 39 minuta).