Баскеташи Србије четврти пут заредом шампиони Европе

Мушка репрезентација Србије у баскету 3x3 одбранила је титулу на Европском првенству

94

Мушка репрезентација Србије у баскету 3×3 одбранила је титулу на Европском првенству, пошто је вечерас у финалу у Грацу победила Летонију резултатом 21:14. За Србију су играли Дејан Мајсторовић, Страхиња Стојачић, Михаило Васић и Марко Бранковић. Наши баскеташи су четврти пут узастопно постали европски шампиони.

Бронзану медаљу освојила је Холандија, која је раније вечерас победила Литванију 21:10.

Репрезентација Србије је актуелни светски првак у баскету 3×3. Нашој селекцији је ово четврто злато у историји ЕП, а Србија је на континенталним шампионатима освојила и једно сребро.

Златна медаљу у женској конкуренцији припала је Францускињама које су у финалу победиле Холандију 21:14. Бронзу је освојила Пољска, која је надиграла Шпанију 16:13