Srpski dečaci su šampioni Evrope!

190
Izvor: EPA-EFE (Zsolt Szigetvary)

Vaterpolo reprezentacija Srbije u juniorskoj konkurenciji postala je šampion Evrope pobedom nad Grčkom u finalu rezultatom 10:6.

Na taj način je kompletirana dominacija srpskog vaterpola, seniori su odbranili zlatnu medalju na Olimpijskim igrama, a mladi tim je postao šampion sveta.

Srpski juniori, igrači mlađi od 17 godina, briljantnom igrom su slavili u finalu Evropskog prvenstva.

Posle prve četvrtine srpski momci su imali prednost od 2:0, a na poluvremenu su imali jedan gol viška – 4:3.

U nastavku su imali potpunu kontrolu, treću deonicu su rešili sa 3:1, dok je u četvrtoj bilo 3:2.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Bogdan Brešćanski sa tri gola, dva je postigao Pavle Mušikić, a po jednom su se u strelce upisali Marko Dimitrijević, Nikola Kojić, Zoran Božović, Aleksandar Kovačević i Petar Stanić.