Pobeda Bačke na Vavi za beg iz opasne zone

824

BAČKA PALANKA: U okviru 24. kola Super lige Srbija domaća OFK „Bačka“ je na stadionu Slavko Maletin Vava dočekala FK Rad.

OFK Bačka – FK Rad 2:1 (0:0)

Ovaj derbi začelja tabele je predstavljao direktnu borbu za očuvanje superligaškog statusa. Nakon ubedljivog poraza u prošlom kolu u Nišu Bačkoj je ovaj duel osim rezultatskog značaja, bio od posebne važnosti i za sticanje neophodnog samopouzdanja za nastavak sezone.

Od početka meča gosti su oštrim startovima nagovestili da će pokušati iz Bačke Palanke da odnesu bodeve. Sudija Majo Vujović je u prvom poluvremenu bio prinuđen da čak 4 puta opomene igračeRada žutnim kartonima. Do polovremena nije bilo promene početnog rezultata.

U drugom poluvremenu su domaćini zaigrali ofanzivnije, a rezultat takve igre je stigao već u 48. minutu. Bačka je povela 1:0 golom Filipa Bajića. Već u 71. minutu Miloš Bajić je poduplao prednost – 2:0. Gosti su do kraja meča uspeli samo da ublaže poraz golom Darka Bjedova u 74. minutu, za konačnih OFK Bačka – FK Rad 2:1.

Posle ovog 24. kola Bačka je zadržala 13 mesto sa 24 boda, dok je Rad ostao poslednji sa 15 bodova.