Hercegovac iz Gajdobre još jednom pokazao kvalitetnu igru

Jedinstvo - Hercegovac 30:38

408

Proteklog vikenda odigrane su rukometne utakmice 9. kola Prve lige, grupa Vojvodina. Hercegovac iz Gajdobre je učvrstio lidersku poziciju.

Ekipa Hercegovca je gostovala u Novom Bečeju, ekipi Jedinstva, koju su savladali rezultatom 30:38.

Utakmica koja je definitivno opravdala epitet derbija kola. Iako bez nekoliko standardnih povređenih prvotimaca, Hercegovac je pružio vrlo dobar otpor. Nekoliko iskusnih igrača uz pomoć mlađih, držali su se dobro veći deo utakmice, ali ipak nisu imali snage za svih 60 minuta.

Pri rezultatu 8:11 iskusni Miljan Stanić iz Jedinstva, uzima tajm aut i za čas ekipa pravi seriju 5:0, i do kraja poluvremena odlazi sa čak 4 gola prednosti, 18:14. Ekipi Hercegovca nije išao od ruke ni napad ni odbrana i svi su u hali verovali da je pobeda domaćina obezbeđena. Međutim, Gajdobrani su pojačali odbranu i u 40. minutu su već imali nerešen rezultat, a u 42. i gol prednosti. Odbrana je funkcionisala besprekorno. Napad je bio miran i precizan. U 51. minutu je već bilo šest golova prednosti i svima jasno da bodovi odlaze u Gajdobru.

Već nekoliko utakmica iskusni Ivančev vodi ekipu majstorski i milimetarski preciznim šutevima vraća samopouzdanje posle loših serija. Feješ drugo poluvreme na nivou prethodnih utakmica, a posebno istakao i kapiten Janjića. Njegovo najbolje izdanje ove sezone i to kada je bilo najpotrebnije, rešetao je mrežu domaćih. Kozomora je odlično pravio prostor šuterima i nagrađen je kao igrač utakmice.

U utakmici 10. kola, koja će biti odigrana u Gajdobri, predstojećeg vikenda, Hercegovac će ugostiti novosadsku Slaviju.