Spartak ŽK – OFK Bačka 2:1 (1:0) (VIDEO)

750

SUBOTICA: Spartak je u vojvođanskom okršaju bio bolji od OFK Bačke. Golubovi su slavili golovima u 35. i 66. minutu. Do kraja meča Bačka je unela neizvesnost, posle gola minut pre kraja, ali za više od toga nije imala snage.

Ostali rezultati 1. kola Super lige Srbije

Do pobede i to minimalne, došao je Javor, takođe u komšijskom okršaju. U Ivanjici je pao Borac, koji je primio gol još u šestom minutu. Mreže se do kraja susreta nisu tresle, na zadovoljstvo domaćih navijača.

U Lučanima dva gola u prvom poluvremenu. Novajlija u Super ligi, bolje rečeno povratnik u društvo najboljih Zemun poveo je u sedmom minutu. No, Mladost je bod obezbedila pogotkom u 39. minutu.

Najviše golova, ne računajući meč u Humskoj, bilo je u Kruševcu. Pod Bagdalom je Napredak dva puta vodio, dva puta su Građevinari uspevali da dođu do izjednačenja, na kraju su na Banjicu poneli bod.

Mreže se nisu tresle jedino na krovu Tržnog centra na beogradskom Dušanovcu, gde je Radnik iz Surdulice odoleo u duelu sa Voždovcem.

Semafor prvog kola Super lige

Partizan – Mačva 6:1 (Kosović 8, Tavamba 16, 68, Pantić 20, Đurđević 35, Mihajlović 85 – Lazarević 58. jedanaesterac)
Javor – Borac 1:0 (Tripković 6)
Spartak – OFK Bačka 2:1 (Nikolić 34, Savković 66 – Mićić 89)
Voždovac – Radnik 0:0
Napredak – Rad 2:2 (Kasalica 39, Alivodić 66 – Lutovac 55, Milošev 79)
Mladost – Zemun 1:1 (Luković 7 – Pavlović 39)