Ubedljivo prvo mesto za KKK „Tarkett“ na regati “Trofej Beograda 2017”

3538

BEOGRAD: Međunarodna regata „Trofej Beograda 2017“ u kajaku i kanuu održana je u subotu 10.06. na Adi Ciganliji, a takmičenja su bila u disciplinama pionira, kadeta, kadetkinja, juniora i  juniorki. Sve trke veslane su u disciplinama K-1, K-2, K-4, C-1 i C-2 na 500m. Ujedno je i održano 1. kolo mini kajak lige Srbije i 1. kolo Pionirske lige Srbije u disciplinama MK-1, K-1 na 1000m i MK-2, K-2 i MC-1 na 500m. Na takmičenju je učestvovalo 24 kluba iz Srbije.

Organizatori su Kajakaški savez Srbije i Kajakaški savez Beograda, pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda.

Na regati “Trofej Beograda 2017” bačkopalanački KKK Tarkett osvojio je ubedljivo prvo mesto sa osvojenih 144 boda, ispred šabačke Zorke sa 113 bodova i Bečeja sa 77.5 bodova. Takmičari su osvojili 12 odličja, 6 zlatnih, 2 srebrne i 4 bronzane medalje. U kategoriji pionira prvo mesto je podeljeno sa vršnjacima iz Bečeja sa osvojenih 26 bodova, a ispred šabačke Zorke sa 23 boda. Na Mini kajak ligi Srbije najmlađi takmičari zauzeli su drugo mesto sa 115 bodova, što je tek minimalan zaostatak za šabačkom Zorkom koja je osvojila 117 bodova, a ispred Dunava iz Bezdana sa 94 boda. Najmlađi takmičari Tarketta osvojili su 14 odličja, 6 zlatnih, 7 srebrnih i 1 bronzanu medalju.

Osvajači zlatne medalje na “Trofeju Beograda” su: Jelena Bodor, Nikola Perak u K-1 (kadeti), Ognjen Tomić C-1 (junior), Jelena Bodor-Anja Damjanov (kadetkinje), Dragan Krnač – Saša Rodić (juniori) K-2 i S. Rodić – D. Krnač – S. Aćić – A. Spremo K-4 (juniori). Srebrnu su poneli Tijana Janić i Dragan Krnač (junior) u K-1, a bronzanu Ognjen Tepić C-1 (junior), Vuk Sauer -Marko Balaš (kadeti), Ivona Hornjaček – Katarina Janić (juniorke) K-2 i V. Sauer – M. Balaš -S. Janić – N. Krnač (kadeti) K-4.

U 1. kolu mini kajak lige Srbije i pionirske lige Srbije zlatno odličje su poneli: Dunja Stanojev (04), Damir Ikić (04) u MK-1, Dunja Stanojev – Svetlana Rajak (04), Damir Ikić – Mihajlo Jeftić (04) MK-2 i J. Mladenović – N. Margić – N. Plavšić – S. Becin (pionirke) K-4. Srebrom su se okitili Dina Bacelj (05), Veljko Vještica (06) MK-1, Jovana Mladenović (pionirka) K-1, Veljko Vještica – Strahinja Dragosavljević (06), Tatjana Kalajić – Anja Kajtez (06), Dina Bacelj – Bojana Vejin (05) MK-2, Marko Radusin – Žarko Stanojev (pioniri) K-2 i S. Rajak – I. Damjanov – J. Mladežić – J. Runja (04/05) MK-4, a bronzano odličje Tatjana Kalajić (06) MK-1.