Kiks Slavije iskoristio Hercegovac i dokopao se 3. mesta koji vodi u baraž

848

Minulog vikenda je odigrano pretposlednje kolo Područne fudbalske lige (Sombor). Šampion je poznat. To je ekipa Starog grada iz Bačke Palanke koja se vež plasirala u viši rang.

U fokusu interesovanja je borba za 3. mesto koje obezbeđuje baraž utakmice za dopunu Vojvođanske lige (sever) za koje se bore gajdobranski Hercegovac i FK Slavija iz Pivnica.

Pivničani su na svom terenu poraženi od šampiona Starog grada rezultatom 1:2 i time propustili veliku šansu za baraž. Poveli su gosti golom Đukića u 50. minutu. Nadu u povoljan ishod za Slaviju je vratio Batinica u 73. minutu, da bi sve dileme otklonio Krstić koji je u 90 minutu doneo pobedu Starom gradu.

Hercegovac je gostovao u Obrovcu i slavio protiv Borca rezultatom 2:4, tako da su sa četvrtom vezanom pobedom stigli do 3. mesta na tabeli sa osvojenih 57 bodova, 2 više od Slavije koja je sa 3 vezana poraza ostala na osvojenih 55 bodova. Hercegovac čeka duel sa Rusinom u poslednjem kolu i u slučaju pobede ostvarili bi plasman u baraž.