На Покрајинску смотру рецитатора пласирала се 42 такмичара

У Бачу одржана Зонска смотра рецитатора "Песниче народа мог"

163
Фото: Shutterstock

БAЧ – Зонска смотра рецитатора „Песниче народа мог“, одржана је протеклог викенда (26. и 27.03.) у Народној библиотеци „Вук Караџић“ у Бачу. Жири је радио у саставу: Миодраг Петровић, Ана Лесковац, Амалија Ковач и Анико Крунц.


Од укупно пријављених 132 ученика основних и средњих школа, на Покрајинску смотру у Сечањ пласирала су се 42 такмичара.

Млађи узраст:

  1. Јован Бајац, “Влајко” Мирослав Антић ОШ “Браћа Новаков”, Силбаш, ментор Петар Николић.
  2. Невена Крунић, “Безобразна бубамара” Андрија Милошевић ОШ “Алекса Шантић” Гајдобра, ментор Орјана Теклић Пеце.
  3. Хана Перташ, “Рањена бреза” Мариа Разусова Мартакова ОШ “Јан Колар”, Селенча, ментор Рената Суђи.
  4. Милица Крстић, “Замислите децо” Душан Радовић, ОШ “Вук Караџић”, Бач, ментор Жана Чемерикић.
  5. Татјана Бесермењи, “Јесте ли чули” Драгутин Огњановић ОШ “Петар Петровић Његош”, Врбас, ментор Сијана Савановић.
  6. Луна Латиновић, “Загонетка” Мирослав Антић ОШ “Вук Караџић” Црвенка, ментор Жанка Личина.
  7. Милан Мајера, “Мушкарац као медвед” Јан Туран, Бачки Петровац.
  8. Лена Пердув, “Крила” Мирослав Антић ОШ „Јован Дучић“, Петроварадин.
  9. Ема Петровић, “Посвађане ципелице” Дејан Алексић, ОШ “Здравко Гложански” Бечеј, ментор Татјана Крстоношић.
  10. Михајло Токарек, “Мали час ботанике” Мирослав Антић, ОШ “Петефи бригада” Кула, ментор Нада Рац.
  11. Данијела Филиповић, “Успављујући дрозд” Љубомир Фелдек, Бачки Петровац.
  12. Микша Хорват, “Коза” Шандор Кањади, ОШ “Петефи Шандор” Бечеј, ментор Молнар Шоти Ирен.
  13. Мина Бјеловић, “Дуга” Соња Миловановић, ОШ “Петар Петровић Његош”, Врбас, ментор Биљана Бегановић.
  14. Филип Буила, “Кад се потукла мува са мувом”, Хаврил Костељник, ОШ “Братство јединство” Куцура, ментор Славица Чељовски.
  15. Ема Венгрин, “Пролећна бајка” Ирина Харди Ковачевић, ОШ “Петро Кузмјак” Руски Крстур, ментор Наталија Зазуљак.
  16. Сара Ђурђев, “Лијино писмо” Бранко Ћопић, ОШ “Милош Црњански”, Жабаљ, ментор Радмила Дудић.
  17. Јована Јовановић, “Витез” Недељко Попадић, ОШ “Милош Црњански” Жабаљ, ментор Љиљана Атанасов.
  18. Михајло Копчански, “Љубав не зна за границе” Ђуро Папархаји, ОШ “Братство јединство” Куцура, ментор Славица Чељовски.

Средњи узраст:

  1. Кинга Хорват, “Заљубио сам се у мирис” Иштван Брашњо, ОШ “Шаму Михаљ” Бечеј, ментор Хегедус Анико.
  2. Јана Варга, “Гушчији рат” Геза Гардоњи, Дом културе Руски Крстур – Кула, ментор Мирослав Малацко.
  3. Луција Ивановић, “У троје” Милан Ћурчин, ОШ “Вељко Влаховић” Кула, ментор Горан Ерић.
  4. Клара Керавица, “Пубертина Пегава” Валентин Шефчик, ОШ “15. октобар” Пивнице, ментор Весна Камањ.
  5. Мирјана Милошевић, “Неки те не воле људи” Недељко Попадић, ОШ „Никола Тесла“ Нови Сад.
  6. Иван Молнар, “Сунце, облак и ми деца” Михајло Ковачев, КУД “Тарас Шевченко” Ђурђево – Жабаљ, ментор Јаким Харди.
  7. Неда Марија, “Зашто” Рајко Ранко Јовановић, ОШ “Јован Јовановић Змај” Ђурђево, ментор Ђорђе Фан.
  8. Исак Новта, “Преварант” Данил Хорнс, Дом културе Руски Крстур, ментор Мирослав Малацко.
  9. Јасна Перенчевић, “Постојим да волим” Тоде Николетић, ОШ “Братство јединство” Куцура, ментор Јасминка Олић Илчешин.
  10. Данило Поповић, “Одлука” Мирослав Антић, ОШ „Никола Тесла“ Нови Сад.
  11. Чарна Поповић, “Зашто је река жедна” Мирослав Антић, ОШ „Ђура Даничић“ Нови Сад.
  12. Шара Хуђик, “Лав роб” Петефи Шандор, ОШ “Петефи бригада” Кула, ментор Хуђик Кањо Валериа.

Старији узраст:

  1. Теодора Јовановић “Песма о њима”, Иван Л. Лалић, Карловачка гимназија, Сремски Карловци, ментор Маја Стокин.
  2. Леа Блатњицки “Један” П. Мусик, Нови Сад
  3. Анђела Ђукановић, “Слово о љубави” Десанка Максимовић, Културни центар Врбас, ментор Весна Ђилас.
  4. Јухас Минеа, “Луда” Петефи Шандор, Дом културе Руски Крстур, општина Кула, ментор Мирослав Малацко.
  5. Љиљана Кнежевић “Врати ми моје крпице” Васко Попа, Културни центар Кула, ментор Слободан Ногавица.
  6. Биљана Митрић, “Молитва циганска јасеновачка” Ђорђе Радишић, Културни центар Кула, ментор Слободан Ногавица.
  7. Анђела Пајковић, “Забрањено је” Пабло Неруда, Гимназија “Жарко Зрењанин” Врбас, ментор Татјана Бјекић.
  8. Лена Радуловић, “Ако” Радјард Киплинг, Карловачка гимназија, Сремски Карловци, ментор Љиљана Малетин Војводић.
  9. Валентина Салаг, “Небројено је ситница од којих се тка живот” Наталија Кањух, КУД “Тарас Шевченко” Ђурђево (Жабаљ), ментор Јаким Харди.
  10. Драгутин Синђелић, “Прва љубав” Марко Милошевић, Нови Сад.ж
  11. Игор Станић, “Читајући Катула” Брана Петровић, Културни центар Кула, ментор Слободан Ногавица.
  12. Петронела Фењвеши, “Прецењена господо” Петефи Шандор Непкер Мађарски културни центар, Кула, ментор Пастор Дожеф.

53. Покрајинска смотра рецитатора „Песниче народа мог“, одржаће се у Образовно културном центру Сечањ од 8. до 10 априла, с апочетком у 11 часова сва три дана. Првог дана наступају рецитатори средњег узраста, други дан млађег узраста и последњи дан старији узраст.

 

 

Постави одговор

Please enter your comment!
Please enter your name here