Kajakaši i kanuisti na Adi za Trofej Beograda

535

BEOGRAD: Na Adi Ciganliji u subotu, 8. juna, održan je” Trofej Beograda” i prvo kolo mini kajak i pionirska liga Srbije, gde je učestvovalo 26 klubova iz Srbije sa oko 450 takmičara, a među njima i takmičari bačkopalanačkog kajak kanu kluba Tarkett. Sve trke su veslane na distance od 1000m i 500m. Takmičenje je organizovao Kajakaški savez Beograda pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda.

Na prvom kolu mini kajak i pionirske lige Srbije veslano je 29 trka, a najmlađi kajakaši Tarketta osvojili su ukupno sedam odličja, tri zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu medalju.

Najuspešniji su:

• Veljko Vještica – Strahinja Dragosavljević MK-2 500m (2006),
  • Dina Bacelj – Bojana Vejin K-2 500m (pionirke) i
  • L. Govedarica – A. Kajtez – A. Banjac – D. Trtić MK-4 500m (2006/2007).

Srebrno odličje su osvojili:

• Sergej Bajilov – Danilo Marković MK-2 500m (2007),
  • Dina Bacelj K-1 100m (pionirka) i
  • Maja Ikić – Lana Kapelan MK-2 500m (2009).

Bronzanu medalju je odneo:

• Sergej Bajilov MK-1 100m (2007).

U ukupnom plasmanu 1. kola MKLS kajakaši Tarketta su zuzeli prvo mesto sa 205.5 bodova ispred vršnjaka iz šabačke Zorke sa 167.5 bodova i Zemuna sa osvojenih 158.5 bodova. Što se tiče pionirske lige takmičenje su završili na 6 mestu sa osvojenih 28.5 bodova.

Za Trofej Beograda je veslano 13 trka i na njemu kajakaši Tarketta nisu bili ništa manje uspešni. Zauzeli su sveukupno 2 mesto, iza kajakaša šabačke Zorke, a ispred novosadske Vojvodine. Sve trke su veslane na distance od 500m.

Osvojeno je 8 medalja, 3 zlatne, 4 srebrne i 1 bronzana.

Osvajači zlatnog odličja su:

• Anja Damjanov K-1 (juniorka),
  • Dunja Stanojev K-1 (kadetkinja) i
  • Dunja Stanojev – Jovana Mladenović K-2 (kadetkinje).

Srebrne medalje su poneli:

• Jovana Mladenović K-1 (kadetkinja),
  • Damir Ikić K-1 (kadet),
  • Damir Ikić – Mihajlo Jeftić K-2 (kadeti) i
  • Bojana Mihajlović C-1 (devojke),

Bronzanu medalju je osvojio juniorski K-4 u sastavu N.Krnač – N. Karanović – V. Sauer – Z. Zorić.