Победа и пораз за екипе КК „Феникс“

Кошаркаши Феникса током викенда одиграли су две утакмице

Прошлог викенда, Кошаркашки клуб „Феникс“ је наступио са две екипе у такмичењима КСВ.

Први су на терен изашли најмлађи. Екипа 2013. и млађи су играли у Новом Саду против екипе КК „ЛД“ из Новог Сада. У овој утакмици су се боље снашли домаћини који су у првом полувремену стекли предност од 13:2. Иако су у другом делу играчи Феникса покушавали да ухвате прикључак разлика је била велика и домаћини заслужено побеђују са 24:15.

Генерација 2011. и млађи су дочекали екипу КК „Топола“ из Бачке Тополе. Само у прва два или три минута овог меча су гости успели да пруже отпор. После је Феникс преузео контролу и до првог одмора имао предност од 9:4. У другом делу су одиграли перфектну одбрану па су повећали предност на 25:4 и већ тада су решили питање победника на овом мечу. У другом делу су рутински одрадили меч до краја повећавајући предност до коначних и убедљивих 45:11.