Победу уписале обе селекције

Кошаркашки клуб "Феникс" Бачка Паланка

Минулог викенда, две селекције Кошаркашког клуба „Феникс“ играло је утакмице.

Кадети 2008. годиште су гостовали у Новом Саду екипи КК „Зицер“. Домаћини су боље почели овај меч и повели са осам разлике, али Феникс врло брзо успева да резултат изједначи. Велика и изједначена борба се водила до последњих десет секунди кад домаћини користе грешку и на полувреме одлазе са предношћу од 37:33. У наставку играју боље и повећавају своју предност на двадесет поена коју сигурном игром одржавају до краја и побеђују са 86:63.

Другу утакмицу су играли пионири 2009. против екипе КК „Топола“ из Бачке Тополе. Од самог старта је Феникс показао да је боља и квалитетнија екипа. Повели су са десетак поена предности, али су гости смањили на само шест поена. У другом делу, Феникс игра још боље и повећава предност на 58:28. У другом полувремену су сви играчи добили прилику да играју и искористили су је пошто су наставили са добром игром. На крају, победа и то убедљива – 107:62.