Парожани у завршници осигурали 3 бода и остали у трци за шампиона

Шампионска трка никад узбудљивија.

812

Минулог викенда одиграно је 21. коло Подручне лиге (Сомбор). Рекло би се да шампионска трка никада није била узбудљивија. У три бода на врху табеле налазе се Кулпин и Будућност из Гложана и Будућност из Парага. Сва три клуба су остварила важне победе. Кулпин је минималним резултатом славио у Обровцу, Гложанци су прегрмели тешко гостовање у Челареву (0:2), док су Парожани кући тек у завршници утакмице савладали Жак.

Будућност – ЖАК 3:1 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца: 200, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Р. Пајкановић у 46. и Стојковић у 86. и 90. за Будућност, а Макар у 51. минуту за ЖАК, жути картони: Н. Јелић, Петковић, Дорословац (Будућност), а Шимунов, Дрвар, Чуљак, Милић, М. Јовановић, Смоловић (ЖАК).

БУДУЋНОСТ: Б. Ивановић, Радаковић (Мустафовић), Р. Пајкановић(Стојковић), С. Вуковић(С. Јелић), Н. Јелић, С. Баланго(С. Ковачевић), Дино Гајдобрански, М. Тривуновић, Дорословац, Петковић, Јандрић(Ј. Баћанов).

ЖАК: В. Козлина, Шимунов(Смоловић), Гргић, Видовић, Дрвар, Крстић, Чуљак, Милић(Николић), Макар, Гламочанин (Шарчански), М. Јовановић.

Ђ. Шт.

Борац – Кулпин 0:1 (0:0)

БОРАЦ: Клисарић 6, Миловац 6 (Влаисављевић), С. Козомора 6, Н. Козомора 6, Вјетровић 7, Солдат 7, Д. Ковачевић 7 (Гламочанин), Гајић 6 (Радивојков), М. Козомора 7, Станишић 6, Вулић 6.

КУЛПИН: Попин 7, Ралевић 7, Грујић 8, Валентик 6, Икрашев 7, Кнежевић 6, Мрђан 6, Тројановић 6 (Тривуновић 8), Бокан 6, Зелен 7, Балиновић 7.

Гости из Кулпина дошли су до победе заслугом голмана Борца Огњена Клисарића који је неспретном интервенцијом просто унео лопту у свој гол. Иако је до тог момента бранио одлично за свој тим. Домаћи су у првом полувремену могли постићи вођство из три идеалне шансе, али су стрелци били непрецизни. Гости су у другом делу додали гас и приморали домаћина на пораз. Судија Дражић овај дерби водио је врло добро и са доста ауторитета.

Г. Гајић

ЧСК Пивара – Будућност (Г) 0:2 (0:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 500, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелци: Жембери у 54. и Тасић у 70.минуту, жути картони: Кућенич, Дувњак  (Будућност).

ЧСК ПИВАРА: М. Танкосић, Мирић, Милошевић (В. Пилиповић), Вулевић, Ерак, Д. Илеш, Миланов, Јованић (Антуновић), Кецман (Лабус), Шовен, М. Илеш.

БУДУЋНОСТ (Г): Ђ. Крндија, Сикирић (Медић), В. Хрњез, Леђанац, Жембери (Захорец), Кућенич, Тасић, Немет, Дувњак, Семартонски, Срнка.

Бледо издање Челаревљана, у дуелу са комшијама из Гложана. Млађани чувар мреже гостију Ђурађ Крндија био је у потпуности беспослен. Његови искусни саиграчи Станислав Жембери и Владимир Тасић осигурали су нова три бода својој дружини.

Соко – Крила Крајине 1:2 (0:1)

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола, гледалаца: 200, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), стрелци: М.Адамовић у 59. за Соко, а Будисављевић у 23. и Лучар у 76, минуту за Крила Крајине, жути картони: Нешковић, С. Адамовић, Бајац, Станковић, Младеновић (Соко), а Лучар, Вујић (Крила Крајине).

СОКО: Р. Рајшп, Нешковић, С. Адамовић, Радаковић, Капетанов, Ђурица (Плавшић), Бајац, Ђурђев, Грујић, Станковић (Младеновић), Гушић (Р. Стојановић).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Дукић, Ступар (М. Јовановић), Лучар, Медан, Радић, Зелинчевић, Радивојевић, Вујић, Шикман (И. Малетин), Будисављевић, Д.Вјештица (Вулета).

Ђ. Шт.

Будућност – Раднички (Р) 2:1 (1:1)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: С. Станишић (Бачка Паланка), стрелци: Вићентијевић у 45. и Миодраг Буквић у 61, за Будућност, а Гуглета у 15. минуту за Раднички, жути картони: Јефтић, Миодраг Буквић, Вићентијевић (Будућност), а Ефемдић, Кардинал (Раднички).

БУДУЋНОСТ: Д. Бојанић, Марио Гајдобрански, Миодраг Буквић (Меселџија), Марковић, В. Поповић, Јевтић, Лазаревић (Момчило Буквић), Зељко, Дукић (Јурчевић), Вићентијевић (У. Копања), Н. Бошњак.

РАДНИЧКИ: М.Игњатовић, Ефендић, Панић (А. Стојановић), Ђокић, Новаковић (Н. Стојановић), Кардинал, М.Агбаба, Влајић, Ћеран, Гуглета (Цветковић), Дакић (Трифуновић).