Zonska smotra recitatora Bač – plasirani učenici

Recitatori plasirani na Pokrajinsku smotru

163

Dana 13. i 14. aprila žiri u sastavu: Miodrag Petrović, Ana Leskovac, Katalin Fazekaš i Amalija Kovač poslušao je ukupno 116 snimaka recitovanja i doneo odluku da se sledeći recitatori plasiraju na Pokrajinsku smotru recitatora:

Mlađi uzrast

1. Beslać Una – “Zamislite” – Dušan Radović
2. Vladisavljević Dunja – “Uspomena” – Miroslav Antić
3. Vojčena Patricia – “Kraj sveta” – Janoš Lackfi (mađarski)
4. Krunić Vesna – “Nervozna Baba Roga” – Goran Babić
5. Lončarova Maša – “Nestašna Terka” – Jana Pavljikova (slovački)
6. Majera Milan – “Stočiću, prostri se” – Mihal Česnik (slovački)
7. Milović Dunja- “Frizer” – Miloš Dunčević
8. Molnar Vladimir- “Hrabar miš” – Julijan Pap (rusinski)
9. Novta Isak- “Za Novu godinu ja uvek” – Miron Kološnjai (rusinski)
10. Pavlović Tatjana – “Gorski smeško” – Pavle Janković Šole
11. Ramač Dorotea – “Hrabra mišica” – Julijan Pap (rusinski)
12. Slonka Alena – „Sto vukova“ – Grigor Vitez (slovački)
13. Spasojević Dunja – “Roditeljica i roditelj” – Mošo Odalović
14. Stamenković Ilijana – „Drhtava pesma“ – Miroslav Antić

 

Srednji uzrast

1. Barna Marina – “Ljubavna škola za početnike” Đura Papharhaji (rusinski)
2. Živković Ema – „Baroni di makaroni i knez de Majonez“ (odlomci) Dušan Đurišić
(rusinski)
3. Žulović Slobodan – „Dosadna pesma“ Miroslav Antić
4. Ilčešin Elena – „Đavo“ Mileta Jakšić
5. Lukić Tijana – „Dečak sa zlatom lipe u kosi“ (odlomak) Dobrica Erić
6. Majerova Mija – “O ptici pupavcu“ Jan Turan (slovački)
7. Mandić Nada – “Zabranjeno je” Pablo Neruda
8. Mijacova Anabela – “Pegava Pubertina ili kako rastu dečaci“ Valentin Šefčik
(slovački)
9. Miljković Milan – “Pismo učitelju” Dobrica Erić
10. Mitrić Biljana – “Stara kuća” Dragana Bukvić
11. Molnar Ivan – “Učitelj” Melanija Rimar (rusinski)
12. Nogavica Luka – “Ogledalo” Vlada Stojiljković
13. Plančak Ivan – „Ja“ Vlada Stojiljković (rusinski)
14. Ris Jelena – „Bratu“ Anđela Unković
15. Spasojević Maša – „Ovo nije ljubavna pesma“ Ljubica Ognjenović

16. Filipović Tatjana – „Bela moda“ Valentin Šefčik (slovački)
17. Šukara Milica „Dva beskućnika“ Violeta Jović

Stariji uzrast

1. Anakiev Atina – “Ženski Lazar” – Silvija Plat
2. Božović Tara – “Uspavanka za poginule koji nemaju više od 20 godina” – Dušan Matić
3. Vignjević Nataša – “Skadarska ulica ide prema tebi” – Goran Labudović – Šarlo
4. Vukadinov Nikola – “Djetinjstvo” – Nebojša Devetak
5. Đukanović Anđela – “Iščekujući Jonu” – Marija Simoković
6. Kljajić Vladica – “Crnoj sestri crna braća” – Desimir Blagojević
7. Knežević Ljiljana – “Baba Ranđica” – Stanislav Vinaver
8. Kovačova Karmena – “Samo onako” – Miroslav Valek (slovački)
9. Marinković Anastasija – “Zagonetka” – Miroslav Antić
10. Novta Valentina – “Iz rusinskih letopisa” – Mihal Ramač (rusinski)
11. Perović Katarina – “Plač matere čovekove” – Dušan Vasiljev
12. Salag Valentina – “O nama” – Natalija Kanjuh (rusinski)
13. Sinđelić Dragutin – “Gardista i tri pitanja” – Miloš Crnjanski
14. Huđecova Valentina- “Da imenuješ senke zvezda” – Dušan Matić (slovački)
15. Čenejac Marija – “Malena Banjska” – Milena Marković
16. Švec Jana – “Detinjstvo” (odlomak) – Oskar Davičo
17. Šćepanović Jovana – “Noć avetinjske volje” – Zoran Bognar


Pogledaj: Opštinska smotra recitatora „Pesniče naroda mog“ održana u Bačkoj Palanci

 

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here