Zorić i Tomićević i svetski prvaci u kajaku

4954

Oni su bili ubedljivo prvi ispred slovačke i češke posade, a kroz cilj su prošli u vremenu 3:08.647.

Slovaci Gele i Botek su zaostali 2.078 sekundi, a Česi Špicar i Havel 2.206 sekundi.
Tomićević i Zorić su aktuelni olimpijski i evropski vicešampioni, a sada i svetski prvaci.
Pre njih bronzu su osvojili Nebojša Grujić i Marko Novaković u disciplini kajak dvosed na 200 metara. Oni su kroz liniju cilja prošli sa vremenom 31.451.
Prvo mesto su osvojili Mađari Birkaš i Balaška sa vremenom 30.912, a drugo Španci Garote i Toro (31.278).
Trku je obeležio jak pljusak koji je počeo neposredno pred početak nadmetanja. Grujić i Novaković su imali loš start, ali su u finišu uspeli da se domognu medalje i tako potvrde treće mesto u svetskoj eliti osvojeno 2015. godine na SP u Milanu.
Prethodno je Milica Starović osvojila šesto mesto u kajaku jednosedu na 500 metara, pošto je u finalnoj trci kroz liniju cilja prošla sa vremenom 1:52.221.
U popodnevnom delu programa srpske kajakaše očekuju četiri polufinala.
Milica Starović će veslati na 200 metara, kao i Marko Dragosavljević. Muški (Pajić, Holpert, Vekić i Torubarov) i ženski (Nikolina i Olivera Moldovan, Starović i Bedeč) četverac trkaju se na deonici od 500 metara.