Orlovi poleteli, pa aterirali

Opštinska liga Bačka Palanka

554

Fudbalske utakmice 19.kola Opštinske lige Bačka Palanka (1.razred) odigrane su u nedelju 16. maja.

Mladost – Orlovi 3:2 (0:1)

MALI BAČ: Igralište Mladosti, sudija Popović (Bačka Palanka).Strelci: Babić u 60, N. Đukić u 63. i Doroški u 67. za Mladost,a Gajdobranski u 22. i Antonić 51. minutu (iz penala) za Orlove. Žuti kartoni: N. Đukić, Štrbac (Mladost), Savić, Fodora, Vesin (Orlovi).

MLADOST: Medić, S. Đukić (Kovačević), Bjelobrk, N. ĐuKić, Zagorčić, Doroški, Babić, Štrbac, Miletić, Stanković (Dobre), Uščumlić (Kosovac).

ORLOVI: Klisarić, Marčeta, Kopanja, Marković, Savić, Kovačević, Prole, Gajdobranski, Fodora (Vesin), Dukić (Bršadinac), Antonić (Uzurov). Odlična igra mladih Orlova, u prvom poluvremenu, protiv mnogo iskusnijih domaćina.Tek, posle vođstva Orlova od 2:0, domaćin je krenuo na sve ili ništa i na kraju uspeo da slavi.Babić je iskoristio dubinsku loptu. N. Đukić je postao strelac iz šuta s 20 metara, a Doroški je savladao Klisarića sa pet metara.

[rev_slider alias=“euro-af-salon-namestaja“][/rev_slider]

Proleter – Krivanj 0:4 (0:2)

KARAĐORĐEVO: Igralište Proletera, sudija Radun (Bačka Palanka).Strelci: Cehmajster u 6. i 80. i Pavlov u 31. i 75. minutu.Žuti kartoni: Končar (Proleter), Pavlov, Doboš (Krivanj).Crveni karton: Puškar (Proleter).

PROLETER: Končar, Stojanov, Batez, Kelenc, Šešum (Popadić), Malinović, Konkolj, Hergotić, R. Pelemiš, Z. Pelimiš (Puškar), Ulijan.

KRIVANj: Nađ, Mučaj, Jovović, A, Strehski, Pavlov, Cehmajster (Dragić), Kočonda (Bujak), Doboš, Jovanov (Mandač), Karačonji, M. Strehski.

Gosti su mogli slaviti i mnogo ubedljivije.Imali su još bezbroj povoljnih šansi, čak, Dragić u 85. nije iskoristio penal.A, domaćini nisu uspeli da naprave ni jednu jedinu šansu.

Bačka (BP) – Soko 1:2 (0:0)

BAČKA PALANKA: Stadion Bačke, sudija Dražić (Bačka Palanka).Strelci: Nađ u 60. za Bačku, Đurica u 53. i Nešković u 73. minutu za Sokola.

BAČKA: Jarić, Balinović, B. Lukač, B. Bjeloš, Maletin, Ahmetović (Štajn), D. Bjeloš (Gostović), Gašić, Živanović (Staletović), Pavlović (Nađ), Jajčević.

SOKO: Crnčević, Brković, Nešković, S. Ratković, Stojanović, Gušić, M. Adamović, Tasovac, S. Adamović (Rodić), Dangubić, Ćulibrk.

Jeste da su domaćini, igrali odlično, stvorili su nekoliko dobrih šansi, a, iskoristili su samo jednu, što nije bilo dovoljno ni za bod. urica i Nešković su postigli golove posle kontri.

Naša zvezda – Borac (V) 3:0 (2:0)

SILBAŠ: Igralište Nove zvezde, sudija Nađa Marić (Bačka Palanka).Strelci: Pisarev u 18, Torić u 20. i P. Vladislav u 65. minutu.

NAŠA ZVEZDA: Dukić, Torić, Potkonjak, Mirkov (Majstorović), Inđić, Babić, P. Vladislav, Pilipović, Jovicki, Pisarev, Spasić (Čubrilo).

BORAC: Dejan Šmitran, Miklušev, N. Arbutović, Miljević, O. Međedović, Trebovac, Pokrajac (Kerkez), Groznica, Nikolić, Fabri (M. Arbutović), N. Međedović.

Pisarev je zaobišao golmana Dejana Šmitrana i pogodio mrežu, potom je Torić iskoristio grešku gostiju,a konačan rezultat postavio je P. Vladislav.

MALI BAČ: Mladost – Orlovi 3:2, SILBAŠ: Nova zvezda – Borac (V) 3:0, BOĐANI: Slavija – Bački Hajduk 0:4, KARAĐORĐEVO: Proleter – Krivanj 0:4, NEŠTIN: Neštin – Bačka (D) 4:1 (prekinuto u 35.minutu), BAČKA PALANKA: Bačka – Soko 1:2.

1. Naša zvezda 19 18 1 0 83:13 55

2. Neštin 19 13 1 5 61:32 40

3. Soko 19 12 3 4 38:14 39

4. Krivanj 19 12 2 5 47:32 38

5. Bačka (D) 19 11 1 7 61:24 34

6. Mladost 19 9 1 9 49:42 28

7. Orlovi 19 8 3 8 45:32 27

8. Bačka (BP) 19 7 3 9 36:38 24