Херцеговац кући певајући. Следи дерби првенства у Гајдобри

Да ли је Херцеговац спреман за највиша достигнућа сазнаћемо следећег викенда, када у Гајдобру стиже првопласирани београдски Раднички

ЛАЗАРЕВАЦ – У суботу (09.12.), у оквиру 13. кола Друге мушке лиге Србије, кошаркаши Херцеговца су победили домаћу екипу КК „Колубара“.

КК Колубара – КК Херцеговац

68:77
(10:12, 16:21, 16:19, 26:25)

Обе екипе су у дуел ушле снажно у одбрани. Како је време одмицало гости из Гајдобре су увећавали предност. На полувреме се отишло са малим бројем поена и +7 за Херцеговац (26:33). Гости су задржали интензитет у одбрани и у другом полувремену и без резултатске неизвесности привели меч крају.

Код домаћина запажен је био Богдановић (26), а код Херцеговца поентерски су били расположени Тодорић (25) и Гаћеша (16).

Након 13. кола Херцеговац има скор 10-3 и налази се на деоби другог места.

Дерби 14. кола одиграће се наредног викенда у Гајдобри када у госте Херцеговцу долази провопласирани београдски Раднички.