Јокић наставио трипл-дабл серију и у победи над „ратницима“

Тим Денвера убедљиво је надиграо Голден стејт са 134:117 на свом терену

Тим Денвера убедљиво је надиграо Голден стејт са 134:117 на свом терену, а сјајном ефикасношћу до победе су га предводили српски центар Никола Јокић и Џамал Мари. Јокић је меч обележио новим трипл-дабл учинком, а Мари је био најефикаснији играч са 33 постигнута поена.

Прослављени Сомборац новом одличном игром је потврдио избор за најбољег играча јануара у Западној конференцији и меч завршио са 22 постигнута поена уз 14 скокова и 16 асистенција остваривши и осми троструки двоцифрен учинак у последњих десет мечева, а 17. у сезони.

У врло равноправној игри гости су добро ушли у меч и добили прву четвртину са минималном предношћу, али су домаћини узвратили до одласка на полувреме, а онда и дошли до двоцифрене предности у трећем делу меча.

Потом су до краја само повећавали разлику и није било неизвесности о победнику.

Ефикасност Јокића и Марија одлично су пратили Калдвел Поуп са 18, а Чанчар, Портер Џуниор и Браун са по 17 поена.

У Тиму Голден стејта најефикаснији је био Кари са 28 поена и по пет асистенција и скокова, Пул је убацио 22, Куминга 17, а Ди Винченцо 14 поена.

Надигравши актуелне шампионе за 36. победу од старта сезоне екипа Мајкла Мелоуна се учврстила на лидерској позицији Западне конференције испред Мемфиса који има четири победе мање.