Нови тријумф кошаркаша Херцеговца

Још једном показали одличну игру

590

У оквиру 5. кола Друге мушке лиге састали су се КК Херцеговац из Гајдобре и КК Морава из Владичиног Хана.

Утакмица је одиграна у Спортском центру у Гајдобри пред 300 гледалаца. Много боље у меч ушла је домаћа екипа чему у прилог говори и резултат на крају прве четвртине где су гости из Владичиног Хана постигли само шест поена. До краја првог полувремена Херцеговац је повећао предност, а на семафору је стајао резултат 41:21.

У другом полувремену тренер домаће екипе пружио је шансу свим играчима, а куриозитет је да екипа Херцеговца у току целог меча није искористила ниједан тајм аут.

У гостујућој екипи убедљиво најбољи актер био је центар Борко Ђорђевић са 17 поена, чак 16 скокова и 4 блокаде.

У домаћој екипи двоцифрени су били капитен Радовановић са 14 поена уз 8 скокова, Ђорђевић је додао 13, Марић 12, а Ивеља 10 поена.

Резултат: 78-63 (21:6, 20:15, 18:21, 20:21)

КК Херцеговац: Зарић 4, Тодорић 8, Марић 12, Радовановић 14, Кумовић 7, Антић 6, Ђорђевић 13, Кнежић, Младеновић, Ивеља 10, Дангубић 4.

КК Морава: Томашевић 7, Милетић 2, Ђорђевић 17, Сретеновић 13, Прокић 2, Костић 4, Јовић 5, Ђекић 2, Грујић 8, Софијанић 1, Тасић 2, Цветковић.

Судије: Костић, Петронијевић, Мишковић

Наредне суботе 12.11. у дербију кола у Гајдобру стиже Раднички из Крагујевца. Меч ће почети у 18 часова.