OFK Bačka se posle penala u Šapcu oprostila od Kupa Srbije

806

U terminu od 15,30 u sredu odigrano 11 mečeva šesnaestine finala Kupa Srbije

Javor je pred svojim navijačima slavio protiv beogradskog Sinđelića bez većih problema, baš kao i Čukarički na gostovanju nekadašnjem superligašu, Jagodini.

Nije bilo lako Vojvodini u pokrajinskom derbiju šesnaestine finala Kupa Srbije, Pančevci su bili tvrd orah, ali su ipak Novosađani prošli dalje.

Kraj „Studenjaka” na Novom Beogradu lučanska Mladost je posle velike borbe eliminisala Radnički, člana Srpske lige Beograd.

Fešta u Zubinom Potoku, na Kosovo i Metohiju stigao je Spartak. Subotičani su protiv Poleta iz Lapljeg Sela ostvarili ubedljivu pobedu – 8:1, a ispraćeni su ovacijama sa svete srpske zemlje.

U Dobanovcima veliko iznenađenje, u veoma uzbudljivom meču. Činilo se da će superligaš Voždovac proći dalje, kad je treći put na meču poveo, sa 3:2 u 89. minutu. Ipak, Budućnost je izjednačila u 91. minutu, a potom posle boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacila favorita.

Penali su odlučivali na još nekoliko mečeva, a dalje su prošli Radnički iz Pirota koji je eliminisao Novopazarce, te Mačva u duelu sa Bačkom, Inđija je bila bolja od Radnika.

Jedanaesterci su odlučivali i u duelu superligaša u Zemunu, gde je Rad eliminisao tim iz Gornje Varoši.