Somborska liga: Četiri penala u Obrovcu

Područna liga Sombor

656

Borac – Maglić 4:3 (2:1)

OBROVAC: Igralište Borca, sudija: Stanišić (Bačka Palanka), strelci: Vjetrović u 6. Jandrić u 36. (iz penala), 55. (iz penala) i 70. za Borac, Trojanović u 8. i 65. (oba iz penala), Preradović u 50. minutu za Maglić. Žuti kartoni: Vojinović (Borac), Ilić, Preradović (Maglić).

BORAC: Đukić 7, Lakatoš 7 (Kozomora), Glamočanin 6 (Drobnjak), Vojinović 7, Vjetrović 8, Soldat 8, S. Balango 7, Aleksić 6 (Radivojvkov), Jandrić 9, Nikolić 6 (Kozomora), D. Balango 7.

MAGLIĆ: Radišić 6, Ilić 6, Šijaković 6, Vasić 7, Mrkonjić 7, Kovačević 7, G. Ilić 6 (N. Ilić), Preradović 7, Adamović 7, Trojanović 8, Dmitrović 7.

Retko se dešava da sudija na jednoj utakmici dosudi čak četiri penala, po dva za svaku ekipu koji su i pretvoreni u golove. Sudija Savo Stanišić je imao takav kriterijum da je lako svirao penale koje možda druge sudije ne bi tako odradili. Centralna figura ovog susreta kod Borca bio je centarfor Miloš Jandrić koji je postigao het-trik, a kod Maglića Bojan Stojanović koji je realizovao oba penala za svoj tim. Obrovčani su bili u stalnom vođstvu, a gosti su uvek stizali do izjednačenja. Gol odluke postigao je centarfor Miloš Jandrić koji je pobegao svojim čuvarima, izbio sam pred golmana Radišića i postigao pobedosni gol za Borac.

B. Gajić

Kordun – Kulpin 5:2 (3:1)

KLjAJIĆEVO: Igralište Korduna, sudija: N. Mudrinić (Apatin), strelci: Vuković u 9., 20. i 25., Ilić u 50. i Sekulić u 80. za Kordun, a Spevak u 35. i Mrđan u 79. minutu za Kulpin, žuti karton: Kajtez (Kulpin), crveni karton: Kajtez (Kulpin).

KORDUN: Curnović, Pavlović, Kovačić (Vila), Trbojević, Macanović (Popović), Marko Čekelić, Česnovar, Anikić, Vuković (Barac), Ilić (Mačešić), Sekulić (Prodanović).

KULPIN: Opavski, Lučanović, Utržen (Sekez), Stanišić, Zelenak, Zamfirović, Mrđan, Spevak, Jevremović, A. Haska, Kajtez.

Trostruki strelac Mladen Vuković širom je otvorio vrata ekipi Korduna ka ubedljivom trijumfu nad Kulpincima. Gosti su, u većem delu utakmice, igrali podređenu ulogu.

Đ. Št.

Radnički – Tvrđava 2:2 (0:2)

RATKOVO: Stadion Radničkog, sudija: Carić (Sombor), strelci: J. Aleksić u 74. Petković u 90. (iz penala) za Radnički, a Ognjenović u 6. i Ralević u 31. minutu za Tvrđavu. Žuti kartoni: Kardinal, Petković, Spasić (Ratkovo). Vračević, Čučković, Đenadija (rezervni igrač) Tvrđava

RADNIČKI: Đokić 8. J. Aleksić 8, Glamočanin 7 (M. Aleksić 7), Petković 8, Mil. Kesić 7, Novović 6 (Santrač 7), Crnjanski 7 (Ćerimović 7), Kardinal 7, Ignjatović 7, Stojanović 7, Mir. Kesić 7.

TVRĐAVA: Čučković 8, Milinović 7, Kovačević 7, Bundalo 7, Šećerov 7, Šoljmoši 7, Radaković 6, Agbaba 7, Ralević 8, Davidov 8 (Vračević 7), Ognjenović 7.

Gostima je pripao prvi deo, kada su došli do sigurnog vođstva golovima Ognjenovića i Ralevića. U nastavku odlični trener Vučković izvršio je prave izmene u pravo vreme. Rezervisti su svojom igrom preokrenuli tok utakmice i Ratkovčani su uspeli da izjednače golovima Aleksića i Petkovića.

A. Čičić

BSK – ŽAK 0:2 (0:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, sudija: Borota (Kula), strelci: Paunović u 10. (iz penala), Dabić u 60. minutu. Žuti kartoni: Đurđević, M. Božić, Stanić, Beljanski (BSK), Hoscieslavski, Jovanović (ŽAK).

BSK: Nemet 7, Stanić 7, Dragović 6, M. Božić 7, Milošević 7, Đurđević 6, Beljanski 6, Stanković 7, Korać 6, Divljak 6 (Stojaković), Mijatović 6 (N. Božić).

ŽAK: Kozlina 7, Dabić 8, Sazdanić 7, Knežević 7, Paunović 8, Kovačević 6, Hoscieslavski 6 (Trivunović 6), Vulin 7, Milanović 8, Jovanović 7, Terzija (Bureš 7, Gagić).

Rivali su pružili solidnu partiju, gosti su bili nešto bolje i uspeli su da pobede. Senku na utakmicu bacio je slabi sudija Borota koji je tendencioznim odlukama oštetio domaćina.

A. Čičić

[rev_slider alias=“matis-namestaj-novooo“][/rev_slider]

Rusin – Omladinac (B) 1:3 (1:0)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, sudija: D. Mitrović (Oyaci), strelci: Sajanković u 22. za Rusin, a Topalov u 65., Mijić u 67. i Basarić u 84. minutu za Omladinac, žuti kartoni: V.Vujović, Sajanković (Rusin), a Basarić, Resanović (Omladinac).

RUSIN: Kalinić, Kocić (Budinski), Holik, Lančužanin, V.Vujović, Pavlović, F.Vujović, Černok (Kulić), Danojević, Branković (Đukanović), Sajankovič.

OMLADINAC (B): Majstorović, Resanović, Leskovac (Mijić), Stevanović, Subotić, Bandobranski (Bognar), Kovačić, Topalov, Grgić, Asan, Basarić.

Početkom drugog poluvremena, napadači Rusina nisu iskoristili dve stopostotne šanse. Nedugo posle toga, Bukovčani su ih dvostruko kaznili i napravili su rezultatski preokret.

Đ. Št.

Budućnost (P) – Slavija 3:1 (1:0)

PARAGE: Igralište Budućnosti, sudija. P. Vračar (Sombor). Strelci Plavanski u 29. Knežević u 80 i Popov u 88. za Budućnost, a Kuhta u 75. minutu za Slaviju. Žuti kartoni:Plavšić. Rokvić. Z. Bačanov (Budućnost), . Kuhta (Slavija).. Crveni karton. M. Petković (Slavija).

BUDUĆNOST: Plažić, J Bačanov. Knežević. Jelić (Popov). Nikolić(kozomora). Gašić. Trivunović. Crnjanski. (Z. Bačanov) Rokvić. (Živić) Plavanski( Gajić), Kovačević.

SLAVIJA: Vučetić. Roganović. Benka (M.Petrović), Jušković. Zaskalicki(Vinković), Smit, Čobrda (Kuhta), B. Petrović. Cvokić, . Plavšić(Davidović. Boleracki), Zejak.

Predvođeni novim trenerom Bojićem fudbaleri Budućnosti zabeležili su prvu prolećnu pobedu.

Đ. Št.

Zadrugar – Polet (K) 3:0 (2:0)

SRPSKI MILETIĆ: Stadion Zadrugara, sudija: M. Kisin (Bač), strelci: D. Vuković u 15. Rančić u 36. i 71. minutu. Žuti kartoni: Zambo, Bečanović, Pavkov, Delija (Zadrugar), Stojković, Aleksić (Polet).

ZADRUGAR: Vajagić, Radišin (Kanja), Zambo, Delija (N. Vuković), Stojić, Pavkov, D. Vuković (Ilić), Lamoš (Veselinović), Rančić, Končarević, Bečanović.

POLET: Ivanović, Aleksić (Malinović), S. Stanković, Ž. Stanković, A. Stošić (Stojiljković), R. Milenković, Stojković (Doroslovac), Bogdanović (Milunović), L. Milenković, Nikić, Jovčić (M. Stošić).

Već u 15. minutu su poveli golom Damira Vukovića koji se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu i savladao golmana Borisa Ivanovića. Junak meča bio je Milutin Rančić koji je sa dva pogotka otklonio sve dileme oko pobenika opštinskog derbija.

S. Jovin

Budućnost G) – Borac (BG) 3:1 (1:1)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti, sudija: M.Olujić (Kula), strelci: Đilas u 7., Popović u 67. i Đokić u 85. za Budućnost, a Ivanić u 17. minutu za Borac, žuti kartoni: Damjanović, Đokic, Popović (Budućnost), Krtinić, Dautović (Borac).

BUDUĆNOST (G): Dukić, Petrović, Bučik, Jovanov (Molnar), Horvat, Popović, Damjanović, Katjak (Čipkar), Caric (Zahorec), Đokić, Đilas (Jakus).

BORAC (BG): Marković, Kovačević (Voinović), Subašić, Krtinić (Jokić), Ivanić, Pokrajac, Žegarac, Nesković, Radaković, Obradović, Dautović.

Tek u drugom poluvremenu, fudbaleri gložanske Budućnosti slomili su otpor gostiju iz Bačkog Gračaca. Najzaslužniji pojedinac za novu pobedu Gložanaca je bio iskusni Nenad Đokić, koji bio je asistent kod dva pogotka i postigao je treći gol.

Đ. Št.

BSK – ŽAK 0:2, Radnički – Tvrđava 2:2, Stanišić – Budućnost (M) 1:1, Zadrugar – Polet 3:0, Budućnost (P) – Slavija 3:1, Kordun – Kulpin 5:2, Borac – Maglić 4:3, Budućnost (G) – Borac (BG) 3:1, Rusin – Omladinac 1:3.

1. Stanišić 21 18 1 2 63:19 55

2. Buduć. (P) 21 13 3 5 46:18 42

3. Buduć. (M) 21 11 8 2 44:18 41

4. Rusin 21 13 2 6 54:34 41

5. Borac 21 11 3 7 33:31 36

6. Borac (BG) 21 10 3 8 44:39 33

7. Slavija 21 9 3 9 21:24 30

8. Buduć. (G) 21 7 7 7 37:39 28