У трилер завршници кошаркаши Херцеговца стигли до нове победе

Гајдобра, Спортски центар Гајдобра, 300

Судије: Димитријевић, Крал, Милосављевић, Мишчевић
Херцеговац: Зарић 3, Тодорић 18, Марић 8, Радовановић 9, Кумовић 5, Антић 8, Ђорђевић 15, Кнежић, Младеновић, Ивеља 2, Дангубић 7.
Младост: Шпаровић 13, Николић 17, Чворовић 7, Станковић 13, Димитријевић, Стевановић, Недељковић 6, Стојановић 14, Тешић, Тодоровић 2, Миленковић.

Боље је домаћа екипа ушла у меч и већ у шестом минуту меча предност на страни домаћина била је двоцифрена (14-4). Екипа Младости заиграла је боље у другој четвртини, у једном моменту смањила заостатак на два поена (31-29), међутим играчи Херцеговца одбијају налет гостију и на полувреме одлазе са предношћу од 37-31.

При резултату 46-41 у 3/4 екипа Херцеговца уз две тројке новог појачања Јована Антића прави серију 13-1.

Када је семафор показао да је до краја меча остало 5:25 минута Херцеговац је имао чинило се недостижних 17 поена предности (69-52). Гости се нису предавали и на 14 секунди до краја меча плејмекер Шпаровић смањује предност домаћина на свега један поен (73-72). До краја меча видели смо праву драму, по фаул у нападу на обе стране, бек домаћих Ђорђевић био је миран са линије пенала, док је последњи шут за три поена гостију који би их одвео у продужетак замало изашао из коша.

У редовима Херцеговца најефикаснији били су Тодорић са 18 и Ђорђевић са 15 поена, с тим што је Ђоређевић већину својих поена постигао у последњој четвртини.

У екипи Младости истакли су се Николић са 17 поена, Стојановић који је уз 14 поена имао 5 скокова и 6 асистенција, док су Шпраовић и Станковић додали по 13 поена.

„Хвала пре свега публици на подршци, задовољан сам победом, али не могу да будем задовољан начином на који смо изгубили предност од 17 поена на 5 минута до краја меча. Све у свему, победи се не гледа у зубе, следи нам меч у Новом Саду против до сада непоражене екипе Стара“ – након утакмице изјавио је тренер Херцеговца, Слободан Бјелица.