Novak Đoković poražen u polufinalu singla, ostaje borba za bronzu

Ostao i bez prilike da ove godine stigne do Zlatnog slema

Izvor: Tanjug (AP Photo/Patrick Semansky)

Sedmog dana Olimpijskih igara u Tokiju, veliki šok za Srbiju – Novak Đoković neće se boriti za zlatnu medalju.

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, bio je najveći favorit za osvajanje olimpijskog zlata, ali je neočekivano poražen od Nemca Aleksandra Zvereva – u setovima 1:2 (6.1, 3:6, 1:6).

Novak je ubedljivo dobio prvi set 6:1, potom je u drugom setu vodio 3:2 i imao šansu da oduzme servis protivniku, ali je neočekivano pao u igri, a Zverev pustio ruku i počeo da pogađa sve.

Srpski teniser će se u Tokiju boriti za bronzanu medalju u singlu protiv Španca Pabla Karenja Buste.

Đoković još ima šansu za olimpijsko zlato, ali u mešovitom dublu sa Ninom Stojanović – igraju protiv ruskog para Vesnina/Karacev.

Najbolji teniser sveta ne samo da je propustio veliku šansu da osvoji olimpijsko zlato – jedini veliki trofej koji mu nedostaje u karijeri – nego je ostao i bez prilike da ove godine možda stigne do Zlatnog slema – sva četiri grend slema (Australijan open, Rolan garos, Vimbldon i kasnije ove godine US open) i zlatnog olimpijskog odličja.

Naravno, da je osvojio olimpijsko zlato, za Zlatni slem bi mu bila potrebna i pobeda na US openu.