Po notama Žarka Vlajića

Vojvođanska fudbalska liga Sever

780

OFK Stari Grad – Bajša 3:1 (1:0)

BAČKA PALANKA: Stadion OFK Stari Grad, gledalaca oko 100. Sudija Veselinović (Odžaci) 8, strelci, Vlajić u 10, 70. minutu (kazneni udarac) i Boroš u 78. minutu (auto – gol) za OFK Satari Grad, a Stojanović u 58. minutu za Bajšu. Žuti kartoni, Krivokapić, Marjanović, Ereg (Bajša). Crveni karton, Manojlović (Bajša).

Stari Grad: Tankosić 7,5, Leđanac 7, Subošić 7,5, Batinica 7,5 (Valentik od 88. minuta -), Tekić 7, Vlajić 8,5 (Radaković od 82. minuta – ), Krajnović 7, Radić 7,5, Gluvić 8 (Novevski od 90. minuta -), Krstić 7, Kovačević 7,5.

Bajša: Damjanović 7, Manojlović 6, Tresiglavić 6, Žemberi 7, Laćak 6, Lekaj 5 (Batori od 76. minuta -), Marjanović 5 (Bogavac od 51.minuta 6), Majkić 6, Krivokapić 6 (Stojanović od 51. minuta 7), Boroš 6, Balint 6.

[wonderplugin_slider id=136]

Igrač utakmice: Žarko Vlajić 8,5 (OFK Stari Grad)

BAČKA PALANKA: Domaći fudbaleri su već u desetom minutu poveli sa 1:0. Krstić je sa desne strane ubacio u šesnaesterac gostiju, a Vlajić je sa svega 3 – 4 metra, smestio loptu u mrežu. Nakon jednog od retkih napada, gosti su u 58. minutu izjednačili na 1:1. Golman Tankosić je odbio loptu, na nju je natrčao Stojanović i sa 6 – 7 metara pogodio mrežu domaćih. U 70. minutu, nakon prekršaja nad Vlajićem, dosuđen je kazneni udarac sa 11 metara, Vlajić je sa bele tačke pogodio levi donji ugao gola golmana Damjanovića za vođstvo od 2:1. Najbolji igrač utakmice Vlajić, zaslužan je za treći gol svoje ekipe. Naime, Vlajić je uputio šut ka golu gostiju, a loptu je Boroš smestio u vlastitu mrežu, za konačnih 3:1.