Derbi dve Budućnosti bez golova, Obrovčani minimalcem bolji od Slavije

Izveštaji sa utakmica Područne lige (Sombor)

464

Minulog vikenda odigrano je 19 kolo Područne lige (Sombor).

Borac (O) – Slavija 1:0 (0:0)

OBROVAC: Igralište Borca, sudija: N. Malbašić (Sombor), strelac: M. Jandrić u 48. minutu. Žuti kartoni: Jandrić (Borac), Čvokić, Benka, Roganović (Slavija).

BORAC: Đukić 8, Lakatoš 7, Glamočanin 7, Drobnjak 6 (Vujinović 7), Aleksić 8 (Radivojkov), Soldat 8, S. Balango 7, Gajić 8, Jandrić 8, Jovanović 7, D. Balango 7.

SLAVIJA: Vučetić 8, Grnja 7, Benka 7, Šmit 7, Bolehracki 7, Jušković 8, Čvokić 7 (Kotiv 7), Petrović 7, Zejak 7, Šuster 7, Roganović 7.

Golmani kod domaćih Marko Đukić i gostiju Jovan Vučetić nisu dozvolili da se strelci istaknu. Imali su nekoliko teških udaraca ka golu, ali su odolevali uspešnim odbranama. Domaćin je u 48. minutu došao do gola, kada je mladi Jovan Aleksić snažno šutirao na gol, golman Vučetić je odbranio samo za kratko, a centarfor Borca Miloš Jandrić je loptu smestio u suprotan ugao. Posle toga utakmica je dobila jači karakter, smenjuju se šanse, ali golmani nisu dozvolili da se strelci istaknu.

B. Gajić

Rusin – Maglić 3:1 (1:1)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, sudija: J. Desnica (Apatin), strelci: Černok u 13., Branković u 64. i Danojević (iz jedanaesterca) u 85. za Rusin, a Santrač u 42. minutu za Maglić. Žuti kartoni: Kocis Braoković (Rusin), a Bojan Trojanović, Rupar, Preradović, Santrač, Stjepanović (Maglić), crveni karton: Stjepanović (Maglić)

RUSIN: Kalinić, Toma (Budinski), Holik, Lancužanin, Kocić, Pavlović, Vujović, Černok, Danojević, Branković, Rac (Sajanković).

MAGLIĆ: Gajić, Ilić, Vasić (Tucić), Tadić, Mrkonjić, Rupar (Novaković), Stjepanović, Preradović (Adamović), Santrač, Bojan Trojanović, Boško Trojanović. Osvojili su čitav plen fudbaleri Rusina u duelu sa borbenim Maglićanima i uhvatili su priključak sa ekipama iz vrha tabele. Naročito, efektan postigao je Bojan Branković iz slobodnog udarca.

Đ. Št.

[rev_slider alias=“podunavlje-2-„][/rev_slider]

Radnički – ŽAK 2:1 (1:0)

RATKOVO: Stadion Radničkog, sudija: Vujaković (Crvenka). Strelci: Novović u 23. i Aleksić u 73. za Radnički, a Terzija u 83. minutu za ŽAK. Žuti kartoni: Ignjatović, Milunović (Randički), a Jovanović, Knežević (ŽAK).

RADNIČKI: Đokić 8, Milunović 7 (Milojević), Ignjatović 7, Stojanović 7, Novović 7 (Ninkov 7), Kardinal 7, Aleksić 8, Glamočanin 7 (Santrač 7), Mil. Kesić 7, Mir. Kesić 7, Petković 8.

ŽAK: Kozlina 6, Dadić 7, Sazdanić 7, Knežević 7, Štimac 6 (Trivunović 6), Kovačević 7, Hoscieslavski 7, Paunović 7, Jovanović 6 (Terzija 7), Milanović 8, Vulin 6 (Čivčić 6).

U Ratkovu je viđena vrlo dobra utakmica. Domaćin je bio za nijansu bolji i zasluženo je pobedio. Imali su i gosti nekoliko prilika, međutim na golu Ratkovčana bio je izvanredni mladi Đokić, koji je najzaslužniji što su Ratkovčani pobedili. Bodovi su bili važni obema ekipama pošto se bore za opstanak, a utakmica je protekla izuzetno korektna.

A. Čičić

Budućnost (P) – Budućnost (M) 0:0

PARAGE: Igralište Budućnosti, sudija: M. Kisin (Bač), žuti kartoni: Gajić, Plavanski, Kovačević, Bačanov (Budućnost, P), a Rađenović, Jurčević, Antonić, Novaković (Budućnost, M), crveni kartoni: Plavanski (Budućnost, P), a Jurčević, Meseleyija (Budućnost, M).

BUDUĆNOST (P): Dražić, Bačanov, Marić, Kozomora, Nikolić, Gašić, Gajić (Jelić), Trivunović, Crnjanski (Alimpić), Plavanski, Kovačević.

BUDUĆNOST (M): Đurković, Malešević, Meseleyija, Radičić, Kopanja, Rađenović, Jurčević, Marčeta , Antonić (Stoisavljević), Novaković, Zeljko.

U derbiju kola, mreže ostale su netaknute. Doduše, malobrojne bile su povoljne prilike ispred oba gola. Gosti iz Mladenova, u dva navrata, pogodili su u prečku. Najstariji prvotimac paroške Budućnosti Milan Kozomora, u finišu utakmice, nije iskoristio kolosalnu priliku.

Đ. Št.

Kordun – Polet 0:3 (0:1)

KLjAJIĆEVO: Igralište Korduna, sudija: Olujić (Kula). Strelci: Stojiljković u 42. Jovčić u 85. i N. Milenković u 90+2 minutu. Žuti kartoni: Čekelić, Kovačić (Kordun), a Milunović, N. Milenković (Polet).

KORDUN: Čurnović, Anikić, Karas, Trbojević (Popović), Macanović, Čekelić, Češnovar, Pavlović, Ilić (Kovačić), Sekulić, Vuković.

POLET: Ivanović, Aleksić (N. Stanković), Doroslovac, S. Stanković, Ž. Stanković, R. Milenković, Bogdanović (Jovčić), Milunović (Stošić), N. Milenković, Stojiljković (Stojković), Nikić.

Tim iz Karavukova održao je pravi čas fudbala ekipi Korduna i to usred Kljajićeva. Tokom čitavog meča fudbaleri Poleta su dominirali na terenu i tu svoju igru puleni Ivice Pančića krunisali su sa tri lepa pogotka.

Budućnost (G) – Kulpin 2:1 (1:0)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti, sudija: G.Janković (Oyaci), strelci: Đokić u 9. i Đilas u 55. za Budućnost, a Kiš (iz jedanaesterca) u 80. minutu za Kulpin, žuti kartoni: Damjanović (Budućnost), a Burger, Hadrava, Haska, Zamfirović, Valentik (Kulpin), crveni karton: Hadrava (Kulpin).

BUDUĆNOST (G): Dukić, Bučik (Zahorec), Fabri (Majski), Kacjak (Kolar), Horvat, Pavlović, Damjanović, Jovanov, Molnar (Čipkar), Đokić, Đilas.

KULPIN: Opavski, Utržen (Sekez), Hadrava, Valentik, Stanišić, Kiš, Zelenak, Zamfirović, Burger (Spevak), Jevremović (Popržen), Haska.

Novi duel između starih opštinskih rivala pripao je fudbalerima gložanske Budućnosti. U stvari, strelci Nenad Đokić i Marko Đilas osigurali su nedostižnu prednost i prvu pobedu Gložancima u nastavku sezone.

Đ. Št.

Kompletni rezultati kola

Radnički – ŽAK 2:1, Stanišić – BSK 4:0, Zadrugar – Tvrđava 2:1, Budućnost (P) – Budućnost (M) 1:0, Kordun – Polet 0:2, Borac – Slavija 1:0, Budućnost (G) – Kulpin 2:1, Rusin – Maglić 3:1, Omladinac – Borac (BG) 7:1.