Јокић новим трипл-даблом водио Денвер до победе против Клиперса

Кошаркаши Денвера победили су на свом терену екипу Лос Анђелес Клиперса после продужетка са 134:124, уз још једну трипл-дабл партију српског центра Николе Јокића.

Јокић је меч завршио са 40 поена, 17 скокова и десет асистенција за 42 минута проведена на паркету и тако стигао до свог 23. трипл-дабла у сезони и 14. у протеклих 19 утакмица.

Денвер је непоражен ове сезоне у мечевима у којима је Јокић имао трипл-дабл учинак.

Српског центра је најбоље пратио Мајкл Портер са 29 поена и 11 скокова, Џамал Мареј је уз лош проценат шута убацио 21 поен уз 12 асистенција, док је двоцифрен учинак са 13 поена имао и Брус Браун.

Клиперсе је предводио Кавај Ленард са 33 поена, Пол Џорџ је додао 23, а Расел Вестбрук 17 поена.

Регуларан део меча завршен је резултатом 120:120. Портер је најпре на 27 секунди пре краја донео Денверу предност од 120:118, а потом је Џорџ 23 секунде био сигуран са линије за слободна бацања.

Погодио је Џорџ након тога тројку за победу Клиперса преко скоро целог терена, али је време истекло, па је меч отишао у продужетак. У додатних пет минута Денвер је био много бољи, повео је са 127:120 и до краја није испуштао предност.

Денвер је први на табели Западне конференције са 43 победе и 19 пораза, односно има четири пораза мање од Мемфиса, док су Клиперси пети са скором 33/30.