Убедљива победа Херцеговца за деобу трећег места

Већ у суботу (09.12.) следи нови изазов у Лазаревцу

ГАЈДОБРА –  У среду (06.12.), у оквиру 12. кола Друге мушке лиге Србије, кошаркаши Херцеговца су убедљиво победили екипу КК „Бор Ртб“.

КК Херцеговац – КК Бор Ртб

98:68
(25:12, 23:25, 30:16, 20:15)

Снажно је домаћа екипа ушла у утакмицу и из минута у минут је увећавала своју предност која је у 11. минуту износила великих 22 поена разлике. Након тајмаута тренера  Бора у том моменту, гостујућа екипа је заиграла доста боље и у 19. минуту спустила предност на подношљивих седам поена разлике. Али више од тога није могла. Уозбиљила се екипа Херцеговца у другом полувремену, заиграла много агресивније у одбрани што је резултирало убедљивим тријумфом на крају утакмице.

У гостујућој екипи истакао се искусни центар Александар Милетић који је постигао 15 поена, а уз то је скупио и 6 скокова.

У Екипи Херцеговца двоцифрени су били Тодорић (18 поена, 8 асистенција), Гаћеша (14 поена), Брекић (14 поена), Грушановић (13 поена) и Марић (12 поена) , док је Дангубић постигао 7 поена уз 5 скокова.

КК Херцеговац:  Грушановић 13, Борчак, Стојановић 6, Дангубић 7, Тејић 4, , Тодорић 18, Брекић 14, Марић 12, Кумовић 7, Гаћеша 14, , Нешковић 3.

КК Бор: Царовић 5, Милетић М, Ивковић 8, Стевановић 7, Величковић, Пајић 9, Шевић 9, Драшковић 9, Рашић 6, Милетић А. 15.

Након одиграног 12. кола екипа Херцеговца се налази на деоби 3. места друголигашког каравана са учинком од 9 победа и три пораза.

Већ у суботу (09.12.) од 19:00 часова Гајдобране очекује нови  првенствени изазов и веома тешко гостовање у Лазаревцу екипи Колубаре, доскорашњем члану Прве кошаркашке лиге Србије.