Vaterpolisti Srbije u finalu Olimpijskih igara!

Protiv Grka na putu do zlata

278

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale Olimpijskih igara drugi put zaredom pošto su u polufinalu posle preokreta bili bolji od Španije 10:9.

U prvoj četvrtini srpski reprezentativci su počeli ubedljivo sa 2:0.

Druga četvrtina započela je poenima za reprezentaciju Španije koja je izjednačila i prešla u vođstvo rezultatom 2:4, da bi do kraja prvog poluvremena rezultat bio 4:5.

U trećoj četvrtini reprezentacija Španije na momenat je povela sa +3, ali je Srbija ipak umanjila razliku (5:7).

Poslednju četvrtinu i isključenja igrača Španije iskoristila je naša ekipa, a meč je završen rezultatom 10:9, što je donelo još jednu pobedu reprezentaciji Srbije i sigurnu medalju.

U prvom kolu Srbija je izgubila od nepobeđene Španije sa 12:13, dok je u sledećoj utakmici savladala Kazahstan rezultatom 19:5, a potom pobedila Australiju rezultatom 14:8.

Na putu do polufinala, Srbija je izgubila od Hrvatske rezultatom 12:14, dok je potom pobedila reprezentaciju Crne Gore (13:6) i reprezentaciju Italije (10:6).

Svoje mesto u finalu je ranije danas izborila reprezentacija Grčke, pobedom nad Mađarskom rezultatom 9:6.

Srpske vaterpoliste očekuje borba za zlatnu medalju u nedelju 8. avgusta u 9:30 po domaćem vremenu.