Млађи пионири Феникса лако до победе у Сивцу

145

У наставку такмичења КСВ минулог викенда је играла само једна екипа КК „Феникс“. Млађи пионири (2009) су гостовали екипи КК „Сивац“.

Иако су били фаворити у овом мечу, Феникс је несигурно и лоше почео утакмицу. Играли су добро у одбрани, али несигурно у нападу са пуно промашених зицера, па је резултат после првог периода гласио 8:8. У другој четвртини Феникс је заиграо агресивнију одбрану на целом терену. Таквим приступом су освојили много лопти и дали пуно лаких поена. Разлика је из минута у минут расла у корист Феникса на великих 31:11. У трећем периоду, на самом старту Феникс постиже три везане тројке и подиже предност коју до краја овог периода домаћини успевају да смање на 46:26. У последњем делу овог сусрета Феникс успева да контролише игру и резултат и у таквој игри успевају и да повећају предност. На крају заслужено до победе са 62:37.